8 грудня у Києві відбулась Всеукраїнська акція протесту профспілок

8 грудня у Києві відбулась Всеукраїнська акція протесту профспілок, в якій взяли участь представники трудових колективів усіх галузей вітчизняної економіки. Профспілки вимагали від Уряду додержуватися конституційного права працівників та інших категорій громадян на соціальний захист в умовах зростання цін на енергоносії та тарифів на житлово-комунальні послуги, урахувати в проекті Держбюджету видатки на реалізацію державних соціальних гарантій та недопущення зниження рівня життя населення. Головне гасло акції: «ПРОФСПІЛКИ ВИМАГАЮТЬ ГІДНОГО ЖИТТЯ ДЛЯ ЛЮДЕЙ!»

В акції протесту взяли участь близько 10 тисяч представників членських організацій Федерації профспілок України, Спільного представницького органу об’єднань профспілок, Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України», Національної академії наук України та ветеранів.

Акція розпочалась о 9.00 ходою від Майдану Незалежності до Кабінету Міністрів України. Там відбувся нетривалий мітинг з вимогами до Уряду зокрема щодо повернення десяткам тисяч працівників, зайнятих на роботах із шкідливими і важкими умовами праці, безпідставно скасоване право на достроковий вихід на пенсію (за Списками № 1 і № 2).

Після цього учасники акції рушили на пікетування до Верховної Ради України.

В руках учасників акції – гасла: «ВИМАГАЄМО ДЛЯ ПРАЦІВНИКІВ МІНІМАЛЬНОЇ ЗАРПЛАТИ 3200!»; «Європейським цінам – європейську зарплату!»; «Не хочу субсидію, хочу гідну зарплату!»; «Зростає квартплата – має зростати і зарплата!»; «Ні руйнуванню системи стипендіального забезпечення!»; «STOP політиці дешевої рабсили!»; «Працююча людина не повинна бути бідною»; «Мінімальну зарплату на рівень реального прожиткового мінімуму»; «Підвищення мінімальної зарплати – шлях до підвищення пенсій та соціальних виплат!».

На площі Конституції  перед ВР також пройшов мітинг, учасники якого вимагали від депутатів:

           – встановити мінімальну заробітну плату на рівні реального прожиткового мінімуму, розрахованого на базі оновленого «споживчого кошика» – 3200 грн та забезпечити відповідні видатки у Державному бюджеті–2017.

     – знизити ціну на природний газ, тарифи на житлово-комунальні послуги до економічно обґрунтованого рівня з урахуванням платоспроможності громадян, забезпечити прозорість і контроль за ціноутворенням.

          – провести реформу оплати праці,  вилучити  із законопроекту  № 5130 норми щодо звуження гарантій оплати праці, стипендіального і пенсійного забезпечення та ін.

Мітинг завершився ухваленням Резолюції.

Джерело