Про загрозу національній безпеці України

Шановні керівники держави !

З вини деяких державних органів та організацій три місяці простоюють урановидобувні шахти ДП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» – Смолінська та Інгульська. Збитки підприємства вже склали понад 300 млн. грн., не сплачуються податки.

Ситуація йде до невиконання ДП «СхідГЗК» умов контрактів, згідно яких Україна отримує свіже ядерне паливо для атомних електростанцій України, а це безпосередньо загрожує енергетичній, а отже і національній безпеці держави.

Причина банальна – Державною службою геології та надр України не надано спецдозволу на розробку Мічурінського, Центрального та Ватутінського родовищ уранових руд, де ДП «Схід ГЗК» проводить видобуток вже більше 65 років.

Трудові колективи шахт, як і в цілому комбінату, здивовані і обурені відсутністю державницької позиції у вирішенні цього питання та вимагають прийняття негайного рішення на державному рівні.

Окремі доручення Прем’єр-міністра України, Першого віце Прем’єр- міністра України не виконані, не дали результатів і проведені в містах супутниках уранщиків та у місті Києві під стінами Держгеонадра протестні акції. Залишилася безрезультатною також акція, яка була проведена в м. Києві 14.08.17 року. Стало зрозуміло, що вирішення питання під різними необгрунтованими приводами затягується.

Люди доведені до відчаю, зневірені у державницькій позиції щодо збереження уранового виробництва в Україні. Колектив готовий до проведення безстрокових протестних дій задля захисту свого конституційного права на працю.

В разі подальшої затримки отримання спецдозволу на користування надрами та відновлення нормальної роботи підприємства Атомпрофспілка не може гарантувати, що протестні дії не приймуть непередбачуваного характеру. В цьому випадку відповідальними за це будуть державні органи та посадові особи, які нехтують інтересами держави і руйнують атомно- промисловий комплекс.

Враховуючи бездіяльність Укргеонадр, вимагаємо прийняття Урядом розпорядчого документу, на підставі якого діяльність ДП «СхідГЗК» буде відновлена.

За дорученням восьмі трудового колективу
Голова Атомпрофспі.) В.О. Матов

10_3341

Скачати