07 червня відбулося засідання профспілкового комітету ППО ДП “СхідГЗК”

На засідання були запрошені генеральний директор підприємства Сорокін О.Г. та начальник ВОПтаЗП Тархіна О.В. У порядку денному засідання 2 основних питання: аналіз змін, проведених в системі оплаті праці і преміювання працівників підприємства з 01.03.18р. та розгляд наданого адміністрацією проекту “Положення про умови виплати одноразової грошової допомоги за багаторічну, сумлінну працю при звільненні з  ДП “СхідГЗК” в зв’язку з виходом на пенсію”.

Аналізуючи рівень заробітної плати працівників голова ППО    Філіппов Б.М. відмітив, що з січня 2017 р. на підприємстві тричі відбулося підвищення заробітної плати: у лютому на 15%, потім у листопаді на 25% і диференційовано від 20 до 40% у березні п.р. Середня заробітна плата по підприємству у квітні п.р. склала 13634 грн., хоча нещодавно була менше 8000 грн.

Після 2 місяців роботи за новим преміальним положенням профком зібрався, щоб обговорити недоліки, які виникли в зв’язку з його впровадженням. Так заступник голови профкому ГМЗ Гунько О.Г. та голова профкому залізничного цеху Ключніков В.А. акцентували увагу на тому, що низькій рівень розміру заробітної плати прийомоздавачів вантажу і багажу ЗЦ ГМЗ, які задіяні в технологічному процесі цеху, не відповідає їх високим кваліфікаційним вимогам та посадовим обов’язкам.

Круг проблемних питань працівників підземної групи, дільниць очистки шахтних вод, транспортування гірничої маси, ВШТ, прохідницьких бригад, стовбурових, означили голови профкомів Інгульської, Новокостянтинівської та Смолінської шахт.

За підсумками обговорення цього питання профкомом були сформовані пропозиції по внесенню змін до Положень та направлені до адміністрації.

Жваве обговорення викликав розгляд проекту “Положення про умови виплати одноразової грошової допомоги за багаторічну, сумлінну працю при звільненні з ДП “СхідГЗК” в зв’язку з виходом на пенсію”, наданого адміністрацією. Останнім часом це положення періодично вводиться адміністрацією, зазвичай перед проведенням скорочення чисельності працівників. Що, до речі, підтвердив і генеральний директор Сорокін О.Г. Розглянувши це положення профком вкотре наполегливо пропонує ввести його на постійній основі, що дозволило б працівникам планувати своє майбутнє, а керівникам діяльність своїх підрозділів.

Профкомом, наприклад, запропоновано:

–     встановити загальний стаж роботи на підприємстві, який враховується при виплаті одноразової грошової допомоги, не менше 10 років (в проекті – 5 років);

–     виплату грошової допомоги проводити одразу під час остаточного розрахунку з працівником при звільненні (в проекті – протягом 4 місяців);

–     працевлаштування пенсіонера на підприємство (по безстроковому, строковому трудовому договору) або укладання з ним цивільно-правової угоди на виконання робіт після отримання ним одноразової грошової допомоги, можливе лише за умови повернення ним цієї грошової допомоги.

Ці пропозиції також направлені профкомом адміністрації.

Говорячи про дії Атомпрофспілки, Філіппов Б.М. зазначив, що на Пленумі ЦК Атомпрофспілки, який відбувся 24 травня, було прийнято рішення про початок колективних дійза гідну працю та справедливу її оплату. 5 червня нарешті відбулася зустріч Голови Атомпрофспілки Валерія Матова та Голови ППО НАЕК “Енергоатом” Олексія Лича з Міністром енергетики та вугільної промисловості України Ігорем Насаликом. Того ж дня було проведено спільне засідання Президії Центрального комітету Атомпрофспілки з представниками Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, за участі президента ДП “НАЕК “Енергоатом”, генеральних директорів АЕС, генерального директора           ДП “СхідГЗК”, представників концерну “Ядерне паливо”, експертів з питань паливно-енергетичного комплексу. Обговорювалися проблемні питання галузі, в т.ч. головне – це ставлення керівництва держави до атомної енергетики та промисловості, яке чітко відображається в співвідношенні тарифів на електроенергію, яка виробляється атомниками та тепловою генерацією. І це є стрижнем усіх фінансових проблем підприємств галузі, в тому числі і можливості виплати справедливої заробітної плати.

На засіданні була напрацьована стратегія подолання критичного стану в атомно-промисловому комплексі внаслідок дискримінаційної тарифної політики. Зараз в рамках цієї стратегії проводяться планові поїздки представників Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки під головуванням секретаря комітету Народного депутата України Вікторії Войціцької на усі об’єкти атомної галузі, щоб сформувати об’єктивну оцінку ситуації в атомно-промисловому комплексі до парламентських слухань, проведення яких планується на початку липня.

А головою Атомпрофспілки В. Матовим ініціюється зустріч з Віце-прем’єр-міністром України з питань енергетики Володимиром Кістіоном і напрацювання відповідних документів для звернення до регулюючого органу (НКРЕКП).