Інформація про стан справ з подовження терміну спецд озволів на користування надрами

В зв’язку з тим, що колективи Смолінської та Інгульської шахт не почали видобуток руди, профспілковим комітетом підприємства булоініційовано проведення наради в Держгеонадрах України. Така нарада відбулась 3 серпняу виконуючого обов’язки голови Державної служби з геології та надр України Кирилюка О.В. В організації та проведенні наради активну участь приймав народний депутат Івченко В.Є. Профспілкову сторону представляли голова Атомпрофспілки Матов В.О., голова СООП Філіппов Б.М. та голови профспілкових комітетів шахт Кавун М.І. і Кулинка А.А.  Від комбінату були присутні головний інженер Пухальський В.М. та головний геолог Сінчук В.В. Зважаючи на важливість питання до Києва приїхали голова Кіровоградської обласної ради Чорноіваненко О.А. та керівник департаменту інфраструктури та промисловості Кіровоградської обладміністрації Корнюша О.П.

 На нараді розглядалось одне надважливе питання – подовження терміну дії спеціальних дозволів на користування надрами, а саме Ватутінським, Мічурінським та Центральним родовищами уранових руд. Адже саме з причини не подовження терміну дії спецдозволів, третій місяць фактично знаходяться у простої дві шахти ДП “СхідГЗК” – Смолінська  Інгульська.

 Спеціалістами та профспілковцями комбінату були спростовані безпідставні намагання керівництва Держгеонадр перекласти відповідальність за зрив термінів надання дозволів на підприємство. Ми показали, коли і які документи були направлені на розгляд ще в листопаді 2016 року і які терміни порушили чиновники служби. До того ж, не зрозумілим є те, чому комісія Держгеонадр розглядає наші документи пакетом, а не окремо по родовищам, що надало б можливість вже отримати спецдозволи на к ористування Ватутінським і Мічурінським родовищами.

 Профспілкова сторона попередила керівництво Держгеонадр про підготовку більш масових акцій протесту (про що вже офіційно повідомлена Київська міська адміністрація) біля Кабінету Міністрів України та будівлі Держгеонадр. В разі, якщо 07 серпня не буде прийнято рішення про призначення комісії для розгляду заяв ДП “СхідГЗК” на подовження терміну дії спецдозволів , ми проведемо зазначені акції на захист конституційного права на працю.

Профком ДП “СхідГЗК”