Нарада в Міністерстві енергетики та вугільної промисловості України

На вимогу Голови Атомпрофспілки Валерія Матова 12 листопада відбулася нарада в Міністерстві енергетики та вугільної промисловості України. Проходила нарада під головуванням заступника Міністра Юлії Підкоморної і була присвячена розгляду нагальних проблемних питань в атомній енергетиці та промисловості.

Від Атомпрофспілки в нараді прийняли участь В. Матов, заступник Голови Атомпрофспілки О. Лич, голова СООП Б. Філіппов та представник Атомпрофспілки в ДООП О. Козицька. Були присутні фахівці департаментів Міністерства і генеральний директор ДК “Ядерне паливо” С. Дробот.

Голова Атомпрофспілки окреслив проблемні питання, які турбують трудові колективи галузі, заважають ефективно працювати, створюють напруженість на підприємствах.

Щодо ДП “СхідГЗК” Борис Філіппов проінформував заступника Міністра про складну соціально-психологічну ситуацію на комбінаті, яка спричинена складнощами з виконання виробничої програми, а звідси й рівня заробітної плати, нескінченним скороченням чисельності, ліквідацією цілих виробництв та підрозділів, планами проведення незрозумілої реорганізації ремонтних служб. Акцентував увагу на ролі ДК “Ядерне паливо”, яке замість лобіювання інтересів урановидобувного підприємства, відстоювання адекватної ціни на уран, отримання дозвільних документів на користування надрами – те, що концерн повинен робити за своїм статутом, – фактично втручається в оперативну діяльність ДП “СхідГЗК” і при цьому не несе ніякої відповідальності за свої рішення.

Сьогодні найгучніша проблема, яка сколихнула колектив – це намагання ліквідувати підрозділи ВВО та ВСО, що призведе до скорочення 317 робочих місць. Дуже вразила фраза чиновника Міністерства, який при обговоренні на нараді цього питання, назвав наші охоронні підрозділи “незаконними військовими формуваннями”. Але саме Міністерство погодило структуру ДП “СхідГЗК” у складі якого передбачені ВВО та ВСО, у підприємства є всі дозвільні документи на здійснення охорони об’єктів комбінату, на зброю (до речі, дозвіл на зброю дійсній ще 4 роки).

Підсумовуючи нараду, Юлія Підкоморна зазначила, що Міністерству НЕ вдалось зробити всіх належних дій, щодо вирішення проблем, які накопичились в атомно-промисловому комплексі та висловила намір відвідати підрозділи підприємства, щоб особисто ознайомитись з ситуацією на місці.

І це було б дуже доречно, адже на комбінаті наразі є ряд питань, які вимагають негайного вирішення.  Дуже актуальне і питання внесення змін у положення про преміювання працівників ДП “СхідГЗК”, оскільки нові положення не виконують свою основну функцію – не мотивують працівників, а скоріше навпаки.

Трудовий колектив ДП “СхідГЗК” готовий до рішучих дій з захисту свого права на працю, в тому числі і до оголошення колективного трудового спору в разі, якщо ситуація в цих питаннях не зміниться на краще.