Вимога Атомпрофспілки

Атомпрофспілка категорично вимагає від Спільного представницького органу об’єднань профспілок не погоджувати проект постанови Кабінету Міністрів України “Про затвердження списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах”.

Федерацією профспілок України до Атомпрофспілки був направлений на опрацювання проект постанови Кабінету Міністрів України “Про затвердження списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах”

Атомпрофспілкою проект постанови розглянуто та прийнято рішення про неприпустимість її прийняття.

У проекті постанови повністю вилучено зі Списку № 1 розділ XXIV “Атомна енергетика та промисловість”, зі Списку № 2 розділ XXXIV “Атомна енергетика та промисловість”, що повністю виключає можливість гідно оцінити працю цілої галузі, працівники якої у процесі трудової діяльності знаходяться під впливом джерел іонізуючих випромінювань, що несприятливо впливає на стан їх здоров’я.

Зазначеним проектом постанови суттєво звужуються права працівників галузі і погіршуються умови їх пенсійного забезпечення.

З розділу XXI «Роботи з радіоактивними речовинами та джерелами іонізуючих випромінювань і берилієм» взагалі виключено позицію: «працівники, зайняті повний робочий день у зоні відчуження на підприємствах, в установах і організаціях…»…

Не обійшов негативною увагою проект і медичних працівників, які на сьогодні і так є однією з найменш захищених категорій працівників. З постанови виключено лікарів-рентгенологів, рентгенлаборантів у флюорографічних кабінетах, молодших медичних сестер (санітарки-прибиральниці) патологоанатомічних бюро, молодших спеціалістів з медичною освітою, молодших медичних сестер, молодших медичних сестер з догляду за хворими, які безпосередньо обслуговують хворих в інфекційних відділеннях, при зайнятості понад 80% робочого часу…

Ініціатива стосовно прийняття нової редакції постанови Кабінету Міністрів України “Про затвердження списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах” викликала надзвичайно гостру дискусію в суспільстві та профспілковому середовищі та негативне ставлення до неї, оскільки наслідком її ухвалення є загроза звуженню державних гарантій і компенсацій працюючим.

Атомпрофспілка вважає, що редакція діючих Списків, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 16.01.2003 №36 “Про затвердження списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах”, повністю відповідає усім критеріям.

З огляду на викладене вище, голова Атомпрофспілки Матов В.О. направив лист голові ФПУ Осового В.Г. з категоричною вимогою до Спільного представницького органу об’єднань профспілок не погоджувати цей проект постанови КМУ.

01_06_651

Повний текст листа див. за посиланням.